Hizmetler

Firmamızın, Türk Bayrağı Üretimi konusunda TSE 1 Belgesi bulunmaktadır.

TÜRK BAYRAĞI

Bayraklarımız ambalajlı ve üzerinde ebat etiketi bulunur.

Türk Bayrağının Dikim Özellikleri:

Türk Bayrağının uçkurluğunun yapımında birim alan kütlesi en az 150 g/m2, çözgü tel sayısı 24 +/- 1 adet/cm atkı tel sayısı 24 +/- 1 adet/cm olan kasarlanmış % 100 pamuklu bir kumaş kullanılmalıdır. Uçkurluk bayrağa dikilirken en az iki dikiş tarafından dikilmiş olmalıdır. Uçkurluğun içe kıvrılan kısmı ile Türk Bayrağının uçkur içerisinde kalan kenarı, bayrak imalatı her iki taraftan dikilmiş olmalıdır.

Türk Bayrağına Ayyıldız İşleme ve Aplike Yapılarak Dikilmesi:

Ayyıldızı oluşturacak beyaz kumaşının bayrak kenarı kıvrılarak düzgün bir şekilde düz dikişle veya zikzag dikişle dikilmelidir. Zikzag dikiş kullanıldığında kenar içeri kıvrılmadan da dikiş yapılabilir.

Türk Bayrağının Ayyıldızının Yapılması:

Ayyıldız basma, aşındırma, işleme veya aplike sistemlerinden biriyle yapılmalıdır. Ayyıldız bayrak aplike sistemi ile yapılıyorsa,bayrak bilgi ay ve yıldız tek parça kumaştan bayrak yapılmalıdır.

Bayrak Nedir?

Bayrak: Kelime kökeni olarak batırmak-batrak, mızrak'tan gelmektedir. Bayrak bir milletin, bir askeri grubun, bir kurum veya kuruluşun renklerini, özelliklerini taşıyan; bir gönderin ya da bir mızrağın ucunda dsallanacak şekilde yerleştirilen, işaret veya toplaşma yahut birleşme simgesi olarak kullanılan kumaş parçası.

Bir devletin, bir ulusun, bir gubun, bir bölgenin dil, din, ırk ayrımı yapmadan topluluklarını kendi çatısı altında toplayan ve bu grupları temsil eden kutsal değere "Bayrak" denir. Bayrak tarihte bilinen en eski simgelerden birisi olmasına karşın halen doğduğu günkü önemini taşımaktadır. İnsanlar bağımsızlığını sembole eden bayrak için günümüzde dahi hala yaşamları pahasına mücadele etmektedir."

Anlamı Nedir?

Bayraklarda ki renk ve sembol desenler ülkelerde yaşayanların inançlarını, düşüncelerini ve tarzlarını ifade eder. Türk Bayrağı rengi şehitlerimizin kanını temsil etmektedir. Japon Bayrağı üzerindeki kırmızı güneş budizm inancındaki ilahı imgeler.